Haber #FENERBAHÇE-TRANZONSPOR GERGİNLİĞİ DEVAM EDİYOR...

Narcos 

Yön Veren Üye
Yönetici
Kurucu
24 Temmuz 2020
2,026
2,762
533
727

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye; "Yine şike yaparak açıkladılar"

Trabzonspor, Fenerbahçe'nin İsviçre Federal Mahkemesi'nin yaptıkları itirazı reddetmesini "Fenerbahçe'mizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu 'bir kez daha' tescillenmiştir" şeklinde duyurmasının yanıltıcı olduğunu belirterek, bir açıklama yayınladı. Bordo-mavili kulüp, "Fenerbahçe Kulübü'nün bugün resmi sitelerinde bir mahkeme kararını yine 'şike' yaparak, kamuoyunu yanıltıcı şekilde açıklamalarını sağlıklı olmayan bir ruh halinin tezahürü olarak görüyoruz" ifadeleriyle başlayan açıklaması şöyle;İŞTE TRABZONSPOR'UN AÇIKLAMASI

2010 – 2011 sezonunda şampiyonluğumuzun çalınmasıyla sonuçlanan şike eylemleri nedeniyle ülkemizde gerekli yaptırımlar uygulanmamıştır. Fenerbahçe ve ilgili kulüpler, gerek UEFA gerekse CAS kararlarıyla şike yaptıkları tescillenmiş ve bu kararlar iki kurumun resmi internet sitelerinden de yayınlanmıştır.

Ancak UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nun şike yapan kulüpler için yaptırımda bulunmamasına müdahale etmemiştir. Kulübümüzün, TFF'ye müdahale edilmesiyle ilgili UEFA'ya yaptığı başvuru "Yerel federasyonlara müdahale yetkimiz yok. Biz ancak kendi organizasyonlarımız için karar alabiliriz" gerekçesiyle reddedilmiştir. Bunun üzerine kulübümüzün FIFA'ya yaptığı başvuruda, TFF'ye gerekli müdahalelerin yapılarak şampiyonluğumuzun geri verilmesi ve şike yapan takımların küme düşürülmesi talep edilmiştir. Ancak FIFA da yerel federasyonlara müdahale etme yetkilerinin olmadığından bahisle talebimizi reddetmiştir. Bu karar İsviçre Federal Mahkemesi'ne taşınmış fakat olumsuz sonuçlanmıştır.

Hal böyleyken Fenerbahçe Kulübü, Türkiye kamuoyuna yaptığı açıklamayla alenen 'yalan söyleyerek' şampiyonluklarının yeniden tescillendiğini ve kulübümüzün kendilerine tazminat ödemeye mahkum edildiğini belirtmiştir. Yukarıda gayet açık bir şekilde anlattığımız gibi, davanın konusu bellidir.

Fenerbahçe Kulübü'nün şike sürecinin başından beri kamuoyuna yalan beyanlarda bulunduğu belgeleriyle sabittir. Şike eylemleri nedeniyle UEFA tarafından iki yıl men cezası alan, Türkiye'deki davanın belgelerini UEFA'ya sunarken tercümesinde dahi şike yapan, Türkiye'de 'kumpas' dedikleri belgelerle Trabzonspor'u UEFA'ya şikayet eden bu kulübün bugün resmi sitelerinde bir mahkeme kararını yine 'şike' yaparak, kamuoyunu yanıltıcı biçimde açıklamalarını sağlıklı olmayan bir ruh halinin tezahürü olarak görüyoruz.

Fenerbahçe Kulübü'nün, İsviçre Federal Mahkemesi'ne açılan davanın yargılama giderlerinin tarafımızca ödenmesi kararını da "Trabzonspor, kulübümüze tazminat ödemeye mahkum edildi" ifadeleriyle açıklamasını da tam bir şark kurnazlığı şeklinde değerlendiriyoruz!

Kulübümüz, 2010-2011 yılından bu yana sürdürdüğü adalet mücadelesinde şike faaliyetlerini hem ulusal hem de uluslararası bütün mahkemelerde tescil ettirmiştir. Bugün "Şampiyonluğumuz yeniden tescillendi" diyenlerin, UEFA tarafından Avrupa kupalarından neden iki yıl men cezası aldıklarını açıklamaları, her şeyi gayet net bir şekilde ortaya çıkartacaktır!
 
R

Rexar

Ziyaretçi
Herşeyi anlatmış ama tazminat yalan dememiş demek ki isviçre federal mahkeme haksız iftiradan tazminat cezası vermiş kime inanalım :D:D ısrarla o yıl neden 2 yıl yedin diyo işte 12den sonra böyle oluyor kumpas ne demek sahtecilik yapılmış uefa da ne yapsın belgeleri görüp ceza vermiş sonra kumpas olduğu ortaya çıkıyor neyi anlamıyolar ki platini bile haberleri çıktı sahtekarlıktan herşey geç boş iş de abi aynı ülke takımısınız aranızda çözün avrupaya ne rezil ediyorsunuz ülke futbolunu zaten reziliz
 
  • Beğen
Tepkiler: Hades